Energylandia w odległości 17 km

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.
Mnóstwo atrakcji, najwyższy poziom obsługi i komfort Gości – spełniają najwyższe standardy. Rocznie odwiedzają nas tysiące turystów chcących doświadczyć rozrywki na najwyższym światowym poziomie.

https://energylandia.pl/


Narodowe Muzeum Auschwitz -Birkenau w odległości 8 km

Państwowe Muzeum Oświęcim – Brzezinka zostało utworzone 2 lipca 1947 roku ustawą polskiego
Sejmu. Muzeum obejmuje obszar 191 hektarów, z czego na Auschwitz I przypada 20 ha, a na
Auschwitz II Birkenau 171 ha .

Jest to jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO,
figuruje tam pod oficjalną nazwą Auschwitz-Birkenau..

http://www.auschwitz.org.pl/


Muzeum na Zamku w Pszczynie w odległości 20 km

Zamek w Pszczynie to wielka rezydencja otoczona parkiem o powierzchni ponad 150 hektarów. Zamek przetrwał w niemal nienaruszonym stanie II wojnę światową i okupację sowiecką dlatego mieści się w nim od 1946 roku Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

http://www.zamek-pszczyna.pl/


Zagroda Żubrów w Pszczynie w odległości 20 km

Zagrody Żubrów powstała na terenie zabytkowego parku, w części zwanej „Zwierzyniec”. Na blisko 10 hektarach wybudowano dwie zagrody wraz z infrastrukturą. W Zagrodzie można zapoznać się ze zwyczajami nie tylko żubra,największego ssaka w Europie, ale również poznać inne zwierzęta zamieszkujące tereny południowej Polski tj. muflony, jelenie, sarny, daniele oraz pozostałych mieszkańców obiektu tj: kaczki krzyżówki, kazarki rdzawej, bernikli, gęsi łabędzionosej, łabędzi oraz pawi indyjskich.

http://www.zubry.pszczyna.pl/


Wadowice w odległości 30 km

Wadowice to malownicze miasto położone u podnóża Beskidu Małego w dolinie Skawy. Stąd prowadzą liczne szlak w góry. Miasto jednak słynie z innego powodu. To tutaj urodził się i wychował Karol Wojtyła. W Wadowicach możemy zwiedzać m.in. rodzinny dom Ojca Świętego, oraz bazylikę w której młody Karol Wojtyła służył do mszy św. Przed bazyliką znajduje się rynek otoczony malowniczymi kamienicami – Plac Jana Pawła II.

http://www.wck.wadowice.pl/ATRAKCJE.33.0.html


Kraków w odległości 60 km

„Kraków jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce, powszechnie uważanym za stolicę kulturalną kraju. Jest również jednym z ważnych ośrodków turystycznych, kulturalnych i zabytkowych w Europie. Obszar zabytkowego Starego Miasta oraz Kazimierza wpisano w 1978 na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

W 2000 roku Kraków został wybrany na jedno z europejskich miast kultury.”

http://miasteria.pl/Miejsca/Malopolskie/Krakow/Atrakcje-turystyczne.html


Kopalnia Soli w Wieliczce w odległości 65 km

„Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Jej oryginalne wyrobiska (chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby, szybiki) o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9
poziomach, sięgających do głębokości 327 m ilustrują wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych”.

http://www.kopalnia.pl


Kucyk – Mini ZOO w odległości 20 km

W Mini ZOO oprócz wielu zwierząt, znajduje się ujeżdżalnia na wolnym powietrzu, trasy dojazd terenowych, zarówno konnych, jak i rowerowych, boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, badmintona, altany, paleniska przystosowane do ognisk i grilla, urokliwa Wioska Indiańska, a dla dzieci Park Zabaw.

http://www.agrokucyk.pl


Dino Park w Inwałdzie w odległości 17 km

W malowniczych plenerach Dinolandii można podziwiać wyjątkowy zestaw ponad pięćdziesięciu
różnej wielkości figur dinozaurów, pterozaurów, ichtiozaurów i innych prehistorycznych stworzeń.
Największym eksponatem jest figura mamenchizaura, który od głowy do ogona mierzy aż 22
metry. Łącznie nasza kolekcja obejmuje ponad sto pozycji wystawienniczych, ponieważ dodatkowo
uzupełniają ją eksponaty głów, szkieletów, kości i rozmaitych skamielin.

www.dinolandia.eu


Park Miniatur w Inwałdzie w odległości 17 km

Park Miniatur to jedyne miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia. Potrzebne jest tylko kilka minut by przekroczyć granicę.

Pomysłowo zaprojektowane alejki prowadzą turystów do kolejnych państw i ich cennych zabytków. W Parku Miniatur znajduje się ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom.

http://www.parkminiatur.com


Międzybrodzie Żywieckie w odległości 20 km

Międzybrodzie Żywieckie to wieś w Beskidzie Małym, położona na południowo-wschodnim brzegu Jeziora Międzybrodzkiego. Na szczycie Góry Żar (na której stokach położona jest wieś) oraz w jej wnętrzu znajduje się elektrownia szczytowo-pompowa Porąbka-Żar.

http://www.mapofpoland.pl/Miedzybrodzie-Zywieckie,galeria.html


Góra Żar w odległości 25 km

W grudniu 2003 wybudowano na górze Żar kolejkę linowo-terenową. Obecnie, zwłaszcza zimą kiedy działa ośrodek narciarski na górze Żar, jest ona dużą atrakcją Międzybrodzia Żywieckiego, jak i całego Beskidu Małego. Na terenie ośrodka do dyspozycji narciarzy i  snowboardzistów są:

  • wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
  • serwis oraz szkoła (i przedszkole) narciarska i snowboardowa
  • restauracja i bar szybkiej obsługi na górnej stacji kolei i punkty gastronomiczne w pobliżu dolnej stacji
  • parking
  • Oświetlenie i nagłośnienie trasy uprzyjemnia szusowanie oraz pozwala korzystać z niej do późnych godzin nocnych

http://www.pkl.pl